5G özellikli Oppo A55 kullanıcıların karşısında Orta segmente seslenen ve 5G özelliği taşıyan Oppo A55 tanıtıldı. Çin’de duyurulan ve satışa çıkan telefonun…

5G özellikli Oppo A55 kullanıcıların karşısında
Orta segmente seslenen ve 5G özelliği taşıyan Oppo A55 tanıtıldı. Çin'de duyurulan ve satışa çıkan telefonun...
5G özellikli Oppo A55 kullanıcıların karşısında Orta segmente seslenen ve 5G özelliği taşıyan Oppo A55 tanıtıldı. Çin'de duyurulan ve satışa çıkan telefonun...

Tasarımıyla ayırıcı bir özelliği bulunmayan A55, 6.5 inç boyutlarında HD Plus çözünürlük ve 60 Hz ekran yenileme hızı sunan bir ekrana sahip. Ekran gövde oranı yüzde 88.7 olan telefon kendi segmenti içinde iyi bir konumda bulunuyor.

Bu ekran aynı zamanda 480 nit parlaklık sunuyor. 8 Megapiksellik bir ön kamerası bulunan cihazın, parmak izi okuyucusu telefonun yanındaki bir tuşa yerleştirilmiş. Pek çok kişinin parmak izi okuyucusunu aradığı şu günlerde Oppo’nun A55 modeli segmentinde dikkat çekiyor.

Telefonun arka kamerasında ise 13 Megapiksellik ana kamera, 2 Megapiksel makro kamera ve 2 Megapiksellik toplamda 3 kamera bizleri karşılıyor. Telefona güç verecek işlemci tarafında ise bizleri şaşırtmayacak şekilde MediaTek Dimensity 700 yer alıyor. 6 GB RAM ve bunun yanında 128 GB depolama alanı sunan telefonda microSD kart desteği bulunuyor ve hafızası dilendiği gibi artırılabiliyor.

Oppo’nun yeni telefonunda 5.000 mAh gibi yüksek bir batarya bulunuyor ve telefonun şarj kapasitesi 10W oluyor. 5G özellikli orta segment olan telefon Çin’de 245 dolarlık fiyat etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*