Adobe’den çok şık ve farklı akıllı saat konsepti Akıllı saatlere talepte büyük bir artış var. Buna karşılık olarak Adobe’nin tasarımcı Jean-François …

Adobe'den çok şık ve farklı akıllı saat konsepti
Akıllı saatlere talepte büyük bir artış var. Buna karşılık olarak Adobe'nin tasarımcı Jean-François ...
Adobe'den çok şık ve farklı akıllı saat konsepti Akıllı saatlere talepte büyük bir artış var. Buna karşılık olarak Adobe'nin tasarımcı Jean-François ...

Klasik akıllı saatlerden farklı olarak oldukça şık ve premium görünen Obsidian Watch, ilhamını doğadan alıyor. Kayış tasarımında tercih edilen deri ve saat konseptinin adında da yer alan ‘obsidiyen’ taşının detayları saati özellikle tasarım noktasında farklı bir yerde konumlandırmayı sağlıyor.

Substance by Adobe’nin YouTube kanalı üzerinden yayımlanan konsept tasarımın videosunda görüldüğü gibi saat fiziksel tuşlara sahip. Bu tuşlardan büyük olanı Apple Watch’larda yer alan ‘Digital Crown’ sistemine benziyor.

Saatin yine alt kısmında bir sensör sistemi bulunuyor ve saatin rahatsız etmeyecek bir kalınlığı bulunuyor. Ekran günümüzde popüler akıllı saatlerde olduğu gibi kare veya yuvarlak ekran olmaktan ziyade uzun bir dikdörtgen tasarıma sahip.

Şu an için konsept tasarımı olarak karşımıza çıkan bu akıllı saat ilerleyen süreçte kullanıcıyla buluşur mu bilinmez ancak oldukça sevileceğini şimdiden söylemek mümkün.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*