Ant-Man 3 filmi çekimleri için Kapadokya sürprizi Türkiye’de çekimleri başlayan Guy Ritchie filmi, Five Eyes hakkında açıklamalar yapan Kültür Bakanı, …

Ant-Man 3 filmi çekimleri için Kapadokya sürprizi
Türkiye'de çekimleri başlayan Guy Ritchie filmi, Five Eyes hakkında açıklamalar yapan Kültür Bakanı, ...
Ant-Man 3 filmi çekimleri için Kapadokya sürprizi Türkiye'de çekimleri başlayan Guy Ritchie filmi, Five Eyes hakkında açıklamalar yapan Kültür Bakanı, ...

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, canlı yayında Ant-Man 3 filmi için önemli ipuçları verdi. Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında önemli detaylara değinen Bakan, geçen sene yürürlüğe giren Yabancı Film Yapım Desteği yasasının meyvelerini topladıklarını açıkladı.

Guy Ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı ve başrolünde Jason Statham’ın yer aldığı Five Eyes filmi için çekimler kısa süre önce Antalya’da başladı. Bu büyük yatırımın, bir çok ülkede örneği bulunan yapım desteği yasasına bağlayan Bakan, yaptığı açıklamada:

“Bu aslında bizim bir seneden fazladır üzerinde çalıştığımız projelerden bir tanesi. Projenin meyvelerini topluyoruz. ‘Yabancı film yapım desteği’ adı altında, bu projelerin gerçekleşmesi için geçen sene bir yasa değişikliğine gittik, yeni bir yasa çıkarttık. Dünyanın birçok ülkesinde de olan bir yasa. Yabancı prodüksiyonları ülkeye davet etmek için destek programı açıklıyorsun. Bu program kapsamında ülkenize geliyorlar. Romanya’da, Bulgaristan’da ve Arap ülkelerinde de var.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de çekilecek yabancı filmlerin çok yakın bir tarihte artacağının müjdesini veren Ersoy, Ant-Man and The Wasp: Quantumania yani Ant-Man 3 filmi çekimlerinin de Kapadokya dahil bir çok bölgede başladığının müjdesini verdi. Filmin çekimleri ilgili bu yeni gelişme, yabancı basında da yer almaya başladı.

Ant-Man ve Wasp filminin sonunda Avengers: Infinity War filmine bir gönderme yapılmıştı. Filmin sonunda seyircinin kafasını karıştıran sorular, Avengers: Endgame filminde yanıtlanmıştı.

Ant-Man 3 filmi 2023 yılında sinemalarda gösterime girecek. Ancak bu yeni filmin konusu hakkında sır perdesi henüz aralanmış değil. Buna karşın The Eternals filmi ile birlikte yenilenecek Marvel evreni hakkında önemli detaylar barındırması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*