Apple iPhone 13 modellerinde stok sorunu çekmeyecek

Apple iPhone 13 modellerinde stok sorunu çekmeyecek
Apple iPhone 13 modellerinde stok sorunu çekmeyecek

Apple yeni nesil iPhone modelleri için şimdiden çalışmalara başladı. Cupertino merkezli şirket iPhone 13 modelleri ile tasarım tarafında bazı değişiklikler yapmayı planlıyor. Hali hazırda Çin’de hiç koronavirüs vakası bulunmaması Apple’ın üretim bandını hızlandırmış durumda.

Apple, COVID-19 salgını nedeniyle 2020 yılında iPhone 12 modellerinin geliştirme ve üretim sürecinde çeşitli zorluklarla karşılaştı. Bu da şirketin yeni iPhone’ları iki aşamada piyasaya sürmesine neden oldu. Güvenilir analist Ming-Chi Kuo, bu yıl şirketin iPhone 13 modellerini düzenli olarak piyasaya süreceğini söylüyor.

Kuo’nun yatırımcı notunda, iPhone 13’ün seri üretim programının, 12 serisinden önceki önceki iPhone modelleriyle aynı olacağını belirtiyor. Bu, Eylül 2021’e kadar tüm iPhone 13 modellerinin gecikmeden sunulmasını bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

COVID-19 salgını şirketin dünyanın dört bir yanındaki ilgili fabrikalarını ve hatta çoğu çalışan evlerinden çalıştığı için Apple genel merkezindeki cihazın dahili üretimini etkilediğinden, Apple bu yıl tüm yeni iPhone 12 modellerini tek seferde satışa sunulmadı.

Normal iPhone 12 ve 12 Pro Ekim ayında duyurulup satışa sunulurken, 12 mini ve 12 Pro Max Kasım ayında satıldı.

Kuo ayrıca, TSMC’nin 2021 yılının 2. çeyreğinde ürettiği A14 yongası için 2021 yılının ilk çeyreğine kıyasla daha düşük nakliye tahmini hakkında hiçbir endişesi olmadığını söylüyor.

Analist, bu düşüşün “mevsimsel” olduğunu ve TSMC’nin yeniyi geliştirmek için üretim hattını değiştirmeye başlayacağından beklendiğini söylüyor.

Apple, iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max için kullanılan Sony kamera sensörlerinde tedarik sorunları yaşasa da, 12 Pro satışlarının güçlü kaldığını ve bu yılın Pro modellerine olan talebin beklenenden daha iyi olduğunu iddia ediyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*