Bakan Soylu’dan Telegram çağrısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yazdığı gönderinin nefret söylemi…

Bakan Soylu'dan Telegram çağrısı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yazdığı gönderinin nefret söylemi...
Bakan Soylu'dan Telegram çağrısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yazdığı gönderinin nefret söylemi...

Twitter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylar için yaptığı, LGBT’ler için ‘sapkın’ ifadesini kullandığı paylaşımına geçtiğimiz gün nefret davranışı olarak değerlendirilerek kısıtlandı. Engellenen gönderide Bakan Soylu, Boğaziçi Üniversitesi önünde öğrencilerin düzenlediği bir resim sergisinde Kabe resminin yere serildiğine dair soruşturma sonrasında öğrencilerin gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurmuştu.

Bu kısıtlamanın ardından takipçilerini Telegram kanalına davet eden Soylu, kanalı üzerinden video mesaj paylaşarak bundan böyle Telegram kanalını daha aktif kullanacağını açıkladı.

Twitter’a tepki gösteren Soylu, “Twitter’ın yasaklama politikasını gördünüz dimi. Bizim kutsalımıza, Kabe’mize yapılan hakaretleri, terbiyesizlikleri fikir özgürlüğü şeklinde değerlendiren Twitter, LBGT sapkınlığının kutsallarımıza saldırısına itiraz ettiğimiz, çocuklarımıza bu oyuna gelmemeleriniz tembihle söylediğimiz twite, sansür getirdi. Bundan sonra Telegram hesabımı aktif şekilde kullanacağım” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*