Beklenen oldu: Honor ile Qualcomm anlaştı Huawei’den ayrılığı sonrasında kendi yoluna giren Honor, mobil işlemci için Qualcomm ile anlaşmaya vardı…

Beklenen oldu: Honor ile Qualcomm anlaştı
Huawei'den ayrılığı sonrasında kendi yoluna giren Honor, mobil işlemci için Qualcomm ile anlaşmaya vardı...
Beklenen oldu: Honor ile Qualcomm anlaştı Huawei'den ayrılığı sonrasında kendi yoluna giren Honor, mobil işlemci için Qualcomm ile anlaşmaya vardı...

Honor, dün Çin’deki lansman etkinliği sırasında şirketin kendi yoluna girmesi sonucunda ilk akıllı telefonu olan Honor V40’ı resmen duyurdu. Şirketin en yeni ürünü olan, Honor V40′ın ilk satışının kısa sürede gerçekleşmesi ve oldukça yüksek satış sayılarına ulaşması beklentileri yükseltti.

Reuters’ın sunduğu verilere göre Honor CEO’su George Zhao, şirketin sadece Qualcomm ile değil Intel ve MediaTek gibi büyük mobil işlemci tedarikçileriyle de ortaklık imzaladığını duyurdu.

Honor, mobil işlemci kaynaklarını güvence altına almanın yanı sıra; çeşitli bileşenler için AMD, Microsoft, Samsung ve Sony gibi büyük tedarikçi şirketlerle de anlaşmalar imzalamıştı.

Zhao yaptığı açıklamada, “Son beş ay, Honor için son derece zor ama başarılı bir zaman oldu” dedi. Diğer bir açıklamasında şirketin bağımsızlığı ile Honor, uluslararası piyasaya yayılmanın yanı sıra orta ve üst seviye pazara da girmesinin önünü açtığını söyledi.

Benzer şekilde şirket, nesnelerin interneti (IoT) stratejisiyle ekosistem pazarına yönelik çalışmalarına başladı. Bu nedenle, akıllı TV’ler, akıllı saatler, dizüstü bilgisayarlar dahil birçok başka ürün lansmanını yakın zamanda görebiliriz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*