Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber Diablo 3 oyunundan memnun kalmayan, hayranlar için yeni bir Diablo 2 sürprizi ile karşı karşıya kalabiliriz…

Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber
Diablo 3 oyunundan memnun kalmayan, hayranlar için yeni bir Diablo 2 sürprizi ile karşı karşıya kalabiliriz...
Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber Diablo 3 oyunundan memnun kalmayan, hayranlar için yeni bir Diablo 2 sürprizi ile karşı karşıya kalabiliriz...

Diablo ve World of Warcraft ile tanıdığımız büyük oyun stüdyosu Blizzard, 2012 yılında Diablo 3 oyununu duyurdu. Diablo 2 gibi bir efsane, tam 14 yıl sonra gelen Diablo 3, hayranların oyundan beklentilerini de yükseltti. Ancak hikayenin hem kısa olması, hem de bazı sınıfların Diablo 3 oyunundan çıkarılması, kısa sürede yeni oyunun hayal kırıklığı yaratmasına neden oldu.

Özellikle Diablo serisinin ikinci oyunu, bir türlü sonu gelmeyen ve bitirilemeyen oyun olarak ün yaptı. Diablo 3 oyununu ise satın alan oyuncular, sedece bir kaç gün içinde Diablo 3′ün sonuna varabiliyordu.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ve Tony Hawk’s Pro Skater  gibi oyunlarıyla tanınan Vicarious Visions, Blizzard ile birlikte 2020 yılının başından beri, Diablo 2 remake yani yeniden yapımı olan Diablo 2: Resurrected için Blizzard ile çalışmaya başladı.

Vicarious Visions, Activision çatısı altında olan bir stüdyoydu. Activision ve Blizzard birleşmesinden sonra ise bu hafta itibariyle stüdyo, Blizzard bünyesine katıldı.,

Blizzard, bir taraftan beta halinde olan, Diablo mobil oyunu Immortal için geliştirmelere devam ediyor. Diğer taraftan ise ne zaman geleceği belli olmayan Diablo 4 oyunu için ayrı bir ekip çalışıyor.

Diablo 2: Resurrected için henüz Blizzard tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Ancak şirket içinden gelen sızıntılar, efsane oyunun üzerinde yapılan iyileştirmelerle yeniden oyuncularla buluşacağını müjdeliyor.  Oyunda nasıl geliştirmeler yapıldığı ise henüz belli değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*