Borderlands 3’ün yapımcısı milyarlık anlaşmaya imza attı Borderlands 3’ten tanıdığımız Gearbox Entertainment, Embracer Group tarafından 1,3 milyar dolar gibi…

Borderlands 3'ün yapımcısı milyarlık anlaşmaya imza attı
Borderlands 3'ten tanıdığımız Gearbox Entertainment, Embracer Group tarafından 1,3 milyar dolar gibi...
Borderlands 3'ün yapımcısı milyarlık anlaşmaya imza attı Borderlands 3'ten tanıdığımız Gearbox Entertainment, Embracer Group tarafından 1,3 milyar dolar gibi...

VentureBeat tarafından aktarılan habere göre, Gearbox Entertainment, dünya çapında yaklaşık 5 binden fazla çalışanı bulunan ve İsveç merkezli olan Embracer Group tarafından satın alındı. Böylelikle Gearbox’ın Texas ve Quebec’teki stüdyolarını da bünyesine dahil eden firma çalışan kadrosunu da artıracak.

Söz konusu satın alınmanın ardından stüdyo ileriye dönük planları için daha rahat hareket edebilecek. Ayrıca Borderlands 3’ün geçen yılın başlarında 8 milyon kopyayı geçtiği bilgisi hesaba katıldığında, satın almanın mantıklı bir tahmin olduğu ortaya çıkıyor.

Satın alma ile ilgili konuşan Gearbox’ın kurucu ortağı Randy Pitchford “Gearbox’taki duygu, daha yeni başladığımız ve bu işlemin sadece çalışanlara ait şirketimizin yetenekleri için bir teşvik edici değil, aynı zamanda planladığımız heyecan verici gelecek için bir itici olduğudur” ifadelerini kullandı. Şirketin kurulduğu 1999 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten Pitchford, görevine herhangi bir değişiklik olmadan devam edecek.

Satın almayı gerçekleştiren Embracer Group ise, projeleri doğrultusunda büyümeye devam ediyor. Şirket, son birkaç yılda THQ Nordic, Koch Media, Deep Silver, Coffe Stain AB, Amplifier Game Invest gibi firmaları satın aldı. Yine VentureBeat’in raporuna göre şirket, şu anda 40’tan fazla ülkede 57 dahili oyun geliştirme stüdyosuna sahip.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*