Boston Dynamics robotu Spot ev temizliğinde Son olarak dans eden robotları ile beğenileri toplayan Boston Dynamics, robotu Spot tarafından sergilenen…

Boston Dynamics robotu Spot ev temizliğinde
Son olarak dans eden robotları ile beğenileri toplayan Boston Dynamics, robotu Spot tarafından sergilenen...
Boston Dynamics robotu Spot ev temizliğinde Son olarak dans eden robotları ile beğenileri toplayan Boston Dynamics, robotu Spot tarafından sergilenen...

Boston Dynamics’in dikkatleri üzerine çeken robotu genelde Atlas oluyor. İnsan formunda olan Atlas, yeni videoda yerini Spot‘a bırakıyor. Paylaşılan videoya göre dört ayaklı Spot, evi temizleyebiliyor. Bahçede kazı yapabilen Spot, kazdığı çukura ekme işlemini de gerçekleştiriyor. Ev içerisinde kapalı kapıları da açabilen Spot, adeta bir yardımcı gibi pek çok konuda ev sahiplerine yardımcı oluyor.

Boston Dynamics robotu Spot, sadece bu yeteneklerle de sınırlı değil. Su vanasını açıp-kapama gibi hassas işlem gerektiren işlemlerde de yeteneklerini sergileyen Spot, tüm bu işleri ön tarafında yer alan kolu ile hallediyor. Günün ilerleyen saatlerinde ise Boston Dynamics tarafından gerçekleştirilecek canlı yayın ile genişletilmiş bir Spot ürün grubu piyasaya sürülecek.

Spot, geçtiğimiz yıl 74.500 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu. Üstelik bu fiyat içerisinde uzatılmış garanti ve yedek batarya dahil değil.

Boston Dynamics tarafından 2 saat içerisinde gerçekleştirilecek canlı yayına buradan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*