Citroën Türkiye’den 2020 yılında önemli başarı Koronavirüs salgını otomobil sektörünü de etkilerken, Citroën Türkiye önemli bir başarıya imza atarak…

Citroën Türkiye'den 2020 yılında önemli başarı
Koronavirüs salgını otomobil sektörünü de etkilerken, Citroën Türkiye önemli bir başarıya imza atarak...
Citroën Türkiye'den 2020 yılında önemli başarı Koronavirüs salgını otomobil sektörünü de etkilerken, Citroën Türkiye önemli bir başarıya imza atarak...

Mart 2019 itibariyle Groupe PSA Türkiye çatısı altında yepyeni bir ekiple faaliyete başlayan Citroën Türkiye, 2020 yılında, 22.254 adedi otomobil, 5.226 adedi hafif ticari olmak üzere toplamda 27.480 adet satış gerçekleştirdi.

Bu sayede pazar payını yüzde 2.5’ten yüzde 3.6 seviyesine çıkardı. Binek otomobil pazarında elde edilen 22.254 adetlik satış ile yüzde 152 büyüme gösteren Citroën Türkiye, pazar payını en çok artıran otomobil markası oldu. Ticari araç pazarında da satışlarını geçen seneye göre yüzde 63 artıran Citroën Türkiye, markalar sıralamasında iki basamak birden yükselerek beşinciliğe yerleşti.

Citroën Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım, 2021 yılı için yapmış olduğu değerlendirmede; “Geçtiğimiz yıl hepimiz için çok zorlu koşullarda geçti ama yakaladığımız başarı olumsuz koşullar karşısında ne kadar çabuk aksiyon alabildiğimizi gösteriyor. 2021 yılında otomotiv pazarını 700 bin adet olarak öngörüyoruz.

Biz Citroën olarak bu pazarda 39.500 adet satış ile yüzde 5.6 pazar payı elde ederek yakaladığımız başarıyı sürdürmeyi hedefliyoruz. Yılın ikinci çeyreğinde gerçekleştireceğimiz Yeni Citroën C4 lansmanı ile birlikte son yıllarda yer almadığımız C-HB segmentinde önemli bir oyuncu olacağız.

Yılın üçüncü çeyreğinde de Yeni Citroën C3 Aircross SUV modelimiz yenilenecek ve segmentinde daha iddialı bir konumda olacak. Tüm bu yeni model lansmanlarımız, güçlenen bayi teşkilatımız ve müşteri memnuniyetini odak noktamız olarak belirleyen anlayışımız sayesinde istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz.”dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*