Dijital pazarlama ajansı Cremicro’dan 24 ülkeye hizmet Pandemi süreci boyunca dijital pazarlama harcamalarına ayrılan bütçelerin dünya genelinde artmasıyla…

Dijital pazarlama ajansı Cremicro’dan 24 ülkeye hizmet
Pandemi süreci boyunca dijital pazarlama harcamalarına ayrılan bütçelerin dünya genelinde artmasıyla...
Dijital pazarlama ajansı Cremicro’dan 24 ülkeye hizmet Pandemi süreci boyunca dijital pazarlama harcamalarına ayrılan bütçelerin dünya genelinde artmasıyla...

Pandemi süreci boyunca dijital pazarlama harcamalarına ayrılan bütçelerin dünya genelinde artmasıyla birlikte Cremicro Büyüme Ajansı 2020 yılında 3 kat büyüyerek, dünya genelinde 24 ülkedeki farklı pek çok marka ve müşteriye hizmet verdi.

Pandemi ile birlikte değişen şartlar markaların dijital dönüşüm süreçlerini başlattı. Hali hazırda dijitalleşmeye adapte olan markalar da alt yapı çalışmalarına hız verdi. Cremicro Büyüme Ajansı Kurucusu Haydar Özkömürcü;

“Araştırmalara göre tüm dünyayı etkileyen pandemi dijital dönüşüm hızını 5 kat artırdı. 2020 raporlarını açıklamaya başlayan Türkiye’deki pazaryerlerinde de ortalamalarda 6 katlık bir ciro artışı söz konusu. Geçtiğimiz aylarda Semrush’ın yayınladığı bir trend raporunda dünyanın en çok ziyaret edilen web siteleri arasında Türkiye merkezli e-ticaret sitelerini de gördük. Tüm bu istatistikler gösteriyor ki dünyada yükselmeye başlayan dijital dönüşüm sürecinde Türkiye merkezli şirketler de ön sıralarda yer alıyor” dedi.

24 Ülkeden Müşteriye Ulaştı

Dünya genelinde dijital pazarlama çalışmalarına yönelik doğan ihtiyaca karşın deneyimli ajans ya da uzmanların bulunamaması ve Türkiye’deki döviz kurlarının düşüklüğü sebebiyle 2020 yılı boyunca yurtdışından talep patlaması yaşayan Cremicro, bu süreçte 24 farklı ülkeden müşteri edindi. Aralarında yurtdışına yatırım yapan Türk şirketlerinin de olduğunu belirten Özkömürcü; “Türkiye’den yurtdışına yatırım yapanların gözdesi Almanya oluyor, ilk denemelerini genelde Almanya’da yaşayan Türklere yapmak istiyorlar. Fakat son dönemde Avrupa’yı hedeflemekte zorlanan birçok şirketin yeni hedefi Orta Asya olmaya başladı” dedi.

Profesyonel SEO Ajansı İhtiyacı Artıyor

Pandemi süreci boyunca binlerce yeni firmanın dijitalle tanışmasıyla birlikte tüm dünya genelinde tıklama başına maliyetleri hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Diğer yandan Türkiye’de de Google alışveriş reklamlarının kapanmasıyla birlikte birçok marka için en verimli dijital pazarlama yöntemi SEO çalışmaları olmaya başladı. Uzun yıllardır kaliteli içeriğe önem veren Google’ı kandırmaya çalışan seo ajanslarının artık başarılı olamadığını ve yavaş yavaş sektörden silinmeye başladığını belirten Özkömürcü, “Kazakistan’da hem Rusça hem İngilizce SEO danışmanlığı verdiğimiz markamız, bizden önce Türkiye’den seo hizmeti almış ve pandemi öncesinde, rekabetin az olduğu zamanlarda sitesinin sıralamalarda çöktüğüne şahit olmuş. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları kapsamında ciro odaklı çalışmalar gerçekleştiren Cremicro SEO Ajansı ‘Doğru insana, doğru içeriği gösterin’ mottosu ile ilerliyor” diyor.

Azerbaycan’da Yeni Bir Dijital Pazarlama Ajansı

Almanya, ABD, Arnavutluk, Avusturya, Birleşik Krallık, Çekya, Çin, Etiyopya, Fransa, Güney Kore, Gürcistan, Irak, İrlanda, İtalya, Japonya, Karadağ, Kazakistan, KKTC, Moldova, Romanya, Rusya, Singapur ve Azerbaycan’dan aldıkları müşteriler için sektörel yayınlarda bir teşekkür ilanı da yayınlayan Cremicro Azerbaycan pazarında da büyümeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili heyecanını da dile getiren Özkömürcü; “Cremicro’nun en çok talep aldığı ülkelerin başında Azerbaycan geliyor. Azerbaycan dijital dünyada çok hızlı bir büyüme sürecine girdi, bu süreci yerinden yönetebilmek adına Bakü’de yeni bir ajans kurduk. Azerbaycan’da da tıpkı Türkiye’de olduğu gibi 2020 yılı e-ticaret alanında büyümek ve yeni başlamak isteyen şirketlerde çok hızlı bir artış söz konusu. Azerbaycan’da çalışmalara başlamamızla birlikte gerek devletten gerekse de bölgedeki STK’lardan yoğun bir ilgi gördük, Azerbaycan’daki geleceğimiz adına çok umutluyum“ dedi.

Dönüşüm Odaklı Sosyal Medya Yönetimi

Pazarlamanın dokunduğu her noktanın ölçülebilir ve ciro hedefli olması gerektiğini ısrarla belirten Özkömürcü, “Biz dijital pazarlamanın ölçülebilir olmadığında pazarlama olmadığına inanıyoruz. Çünkü sonuçlarını göremediğiniz bir şey hakkında yorum yapamazsınız. Bu nedenle aldığımız her aksiyonu bir nedene bağlıyor, her adımı ölçümlerimize göre hesaplıyoruz. Bu sadece medya satınalma operasyonları için geçerli değil. Cremicro sosyal medya ajansı olarak da hizmet veren bir ajans. Büyüme odaklı bu bakış açımızı sosyal medya yönetimi çalışmalarında ve reklamcılığında da sürdürüyoruz. Örneğin bir influencer’ın çok takipçisinin olması değil, web sitemize kaç kişiyi gönderebildiği, bu kişilerin ne kadarının ürünle ilgilendiği önemli bizim için” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*