Discovery, BluTV’ye ortak oluyor! Amerika’nın en büyük medya şirketlerinden Discovery, BluTV’ye ortak oluyor. Gelişmeyi BluTV Genel Müdürü…

Discovery, BluTV’ye ortak oluyor!
Amerika’nın en büyük medya şirketlerinden Discovery, BluTV’ye ortak oluyor. Gelişmeyi BluTV Genel Müdürü...
Discovery, BluTV’ye ortak oluyor! Amerika’nın en büyük medya şirketlerinden Discovery, BluTV’ye ortak oluyor. Gelişmeyi BluTV Genel Müdürü...

Kendisini ilgi çekici belgesel türü içeriklerinden tanıdığımız ABD’nin en büyük medya şirketlerinden Discovery Inc, Türkiye’nin önde gelen online video izleme platformu BluTV’ye yatırım yaparak yüzde 35 hissedarı oldu.

Güzel bir haber paylaşmak isterim. Amerika’nın en büyük medya şirketlerinden Discovery, BluTV’ye ortak oluyor.

— A. Dogan Yalcindag (@adyalcin1) January 19, 2021

Türkçe ve Arapça konuşan izleyicilere dünya çapında hizmet sunan BluTV, 10 bin saatten fazla yerli ve yabancı içerik portföyü ile 2016’da başlayan yayın hayatında ciddi bir büyüme gösterdi.

Discovery’nin bu yatırımı, aynı zamanda Türkiye pazarına girişini de hızlandıracak ve BluTV’nin güçlenmesini sağlayacak. Discovery, BluTV’nin popüler Türkçe içeriklerini uluslararası platformu olan discovery+‘ta da yayınlayabilecek.

Discovery EMEA Bölgesi Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye, Discovery’nin 20 yıldır yatırım yaptığı önemli bir pazar. Türkiye’nin önde gelen uluslararası medya şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. BluTV’ye yaptığımız yatırım ve bugün duyurduğumuz stratejik ortaklığımız, ülkedeki en büyük yerel SVOD yayıncısı ile Türk OTT pazarına girişimizi temsil ediyor. Bu ortaklık, pazardaki çoklu kanal stratejimizi güçlendirip, dünya çapında izleyicisi giderek artan güçlü Türk yapımlarına erişim sağlayacak. BluTV üyelerinin, çok yakında istedikleri yerde ve zamanda Discovery içeriklerinin keyfini çıkarabilecek olmalarından çok memnunuz. Bu yolculuğa BluTV ile birlikte başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ise yaptığı açıklamada:

“Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan ve BluTV’yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*