Dogecoin, Elon Musk’ın anketi ile uçuşa geçti Son dönemin en çok konuşulan kripto para birimlerinden Dogecoin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın…

Dogecoin, Elon Musk'ın anketi ile uçuşa geçti
Son dönemin en çok konuşulan kripto para birimlerinden Dogecoin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın...
Dogecoin, Elon Musk'ın anketi ile uçuşa geçti Son dönemin en çok konuşulan kripto para birimlerinden Dogecoin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın...

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, kripto para dünyasına yön vermeye devam ediyor. Son dönemde Dogecoin’e kafayı takan milyarder girişimci, dün Twitter hesabı üzerinden “Dünyanın gelecekteki para birimi hangisi?” anketi başlatmıştı.

2,5 milyona yakın kişinin katıldığı anket, “Dogecoin” ve “diğer tüm kripto paralar” olmak üzere iki seçenekten oluşuyordu. Nihai sonuçlara göre Musk’ın 45 milyondan fazla takipçisinin tercihi, yüzde 71,3 ile Dogecoin oldu.

CoinDesk’e göre kripto para birimi, son 24 saatte yaklaşık yüzde 35’lik bir artışla 0,048356 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,065448 doları gördü. Yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 1.032.91 değer kazanan Dogecoin, 7,81 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda, Dogecoin’in halkın kripto parası olduğunu belirten ve Bitcoin etiketini profilinden silen Musk, Dogecoin’in sadece 1 saat içerisinde yüzde 70 oranında değer kazanmasını sağlamıştı.

Dolayısıyla Tesla ve SpaceX CEO’sunun anketi, Dogecoin’e yaptığı bir başka kıyak olarak nitelendirilebilir. Tabii, bu hayranlığın altında tam olarak neyin yattığını şimdilik bilmiyoruz, ancak öğrenmek için sabırsızlanıyoruz!

Yakın zaman önce, GameStop hisselerinin yükselişinden sorumlu WallStreetBets grubunun eylemi üzerine yüzde 850 oranında değer kazanan Dogecoin, bu haberi yazarken 0.06026 dolardan işlem görüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*