Don’t Starve’ın yapımcısı Tencent’e katıldı Tencent, aralarında Don’t Starve’ın da bulunduğu birçok Indie oyunda imzası bulunan Kanadalı Klei Entertainment…

Don't Starve'ın yapımcısı Tencent'e katıldı
Tencent, aralarında Don't Starve'ın da bulunduğu birçok Indie oyunda imzası bulunan Kanadalı Klei Entertainment...
Don't Starve'ın yapımcısı Tencent'e katıldı Tencent, aralarında Don't Starve'ın da bulunduğu birçok Indie oyunda imzası bulunan Kanadalı Klei Entertainment...

Kanadalı oyun firmasının kurucusu Jamie Cheng forum üzerinden yaptığı açıklamada “Bu anlaşma, değişen sektörde var olmamıza yardımcı olacak ve en iyi olduğumuz şeyi yapmamızı sağlayacak. Benzersiz deneyimler yaratmak. Bunu başka kimse yapamaz”. Cheng ayrıca anlaşmanın parçası olarak stüdyonun tüm projelerinde yaratıcılığını ve özerkliğini koruyacağını ifade etti. Bunun yanında Cheng, Tencent’in talep ettikleri kontrol düzeyini korumaya izin verecekleri tek şirket olduğundan da bahsetti.

Çin’in en büyük teknoloji ve oyun şirketi olan Tencent, daha önce de birçok yatırım hamlesine imza attı. League of Legends’in yapımcısı Riot Games’in tamamen sahibi olan Tencent, Epic Games’in de yüzde 40’ını elinde tutuyor. Activision, Ubisoft, Pardox Interactive, Frontier Developments, Funcom ve Fatshark gibi kuruluşlarda da küçük hisselere sahip olan firma, Ağustos 2020’de Warframe’in geliştiricisi Digital Extremes ve Gears Tactics’in geliştiricisi Splash Damage’i 1,5 milyar dolara satın almıştı.

Öte yandan Tencent, mesajlaşma uygulaması WeChat nedediyle ABD hükümetinin baskısına maruz kalmıştı. Firmayı etkileyen bu baskıya daha sonra Alibaba ve Badiu gibi diğer Çinli şirketler dahil olmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*