e-Devlet soyağacı sorgulama tekrar aktif oldu Uzun süredir aktif olmayan sistem bugün itibariyle tekrar aktif oldu. Sistem Nüfus ve Vatandaşlık İşleri…

e-Devlet soyağacı sorgulama tekrar aktif oldu
Uzun süredir aktif olmayan sistem bugün itibariyle tekrar aktif oldu. Sistem Nüfus ve Vatandaşlık İşleri...
e-Devlet soyağacı sorgulama tekrar aktif oldu Uzun süredir aktif olmayan sistem bugün itibariyle tekrar aktif oldu. Sistem Nüfus ve Vatandaşlık İşleri...

9 Şubat 2018’den beri aktif olmayan sistem bugün itibariyle tekrar aktif oldu. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesiyle bizleri karşılayan sistem; vatandaşların buradan çıkartacakları belge ile ailelerine ait tüm soyağacını kolayca görüntüleyebilmesine imkan sağlıyor.

Adım 1: Öncelikle buradan Alt-Üst Soy Bilgisi sorgulama ekranına ulaşın.

Adım 2: Linke tıkladıktan sonra e-devlet girişiniz yoksa kimlik doğrulama sayfasına yönlendirecek.

Adım 3: Kimliğimi doğrula seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Kimlik doğrulaması için gerekli olan bilgiler TC. kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizdir. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.

Adım 5: T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile kimlik doğrulama yaptıktan sonra otomatik olarak Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

Sistemde herhangi bir sıkıntı çıkarsa ya da linke tıklamak istemezseniz; internetten ya da e-Devlet mobil uygulamasından direk olarak e-Devlet Kapısı’na giriş yapıp arama çubuğuna Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama yazarak da ekrana ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*