Elon Musk ‘kaçınılmaz’ dedi Bitcoin’i profiline ekledi Dünyanın en zengin ikinci işadamı olan Elon Musk’tan, sanal para birimi Bitcoin’e yeni bir destek daha…

Elon Musk 'kaçınılmaz' dedi Bitcoin'i profiline ekledi
Dünyanın en zengin ikinci işadamı olan Elon Musk'tan, sanal para birimi Bitcoin'e yeni bir destek daha...
Elon Musk 'kaçınılmaz' dedi Bitcoin'i profiline ekledi Dünyanın en zengin ikinci işadamı olan Elon Musk'tan, sanal para birimi Bitcoin'e yeni bir destek daha...

Dünyanın en zengin ikinci işadamı Elon Musk, resmen Bitcoin’i (BTC) desteklediğini ilan etti. Elon Musk, 43,7 milyon kişi tarafından takip edilen Twitter hesabının profil kısmına “#Bitcoin” yazarak daha önce yaptığı paylaşım hamlesinin devamını getirdi.

Elon Musk profiline Bitcoin ifadesini sabitlemeden önce yaptığı paylaşımda ise “Geçmişe bakınca kaçınılmazdı” yazdı. Birkaç gün önce başlayan ve etkisi hala devam eden WallStreetBets olaylarında net bir şekilde bireysel yatırımcının tarafını tutan Musk, Dogecoin’in fiyatındaki yükselişte de etkili olmuştu.

DOGE, bu olayların başlamasından beri neredeyse %800 arttı. Elon Musk daha önceki yıllarda profiline “Dogecoin” veya “Dogecoin CEO’su” ifadelerini sabitlemişti. Bitcoin için daha önce böyle bir sinyal vermemiş olan Musk, ciddi bir kırılımı başlatmış olabilir.

Elon Musk’ın desteğinin ardından Bitcoin’in değeri 32 bin dolardan 36 bin dolara kadar çıktı. Sanal para birimi, şu sıralar 34 bin dolardan işlem görüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*