Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in hikayesini yazacak En son 2019 yılında kitap yazmaktan bahseden Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’dan yaptığı paylaşımlar…

Elon Musk, Tesla ve SpaceX'in hikayesini yazacak
En son 2019 yılında kitap yazmaktan bahseden Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter'dan yaptığı paylaşımlar...
Elon Musk, Tesla ve SpaceX'in hikayesini yazacak En son 2019 yılında kitap yazmaktan bahseden Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter'dan yaptığı paylaşımlar...

Yaptığı Twitter paylaşımları ile 46 milyondan fazla takipçisini meraklandıran Elon Musk, bir takipçisinin konu ile alakalı attığı Tweet’lerin altına kitap yazıp yazmadığını sormasına karşılık “Evet” yanıtı ile attığı Tweet’lerin ipucunu verdi.

Musk, kitap yazmaktan en son 2019 yılında bahsetmişti ve erken kariyer hikayesinin “bir gün bir kitap değerinde olabileceğini” söylediğinde, bunun onu SpaceX, Tesla ve Neuralink’teki çalışmalarından uzaklaştıracağını açıklamıştı.

Yeni yaptığı paylaşımlar neticesinde kitap yazdığı iddiaları kuvvetlenen, The Boring Company’nin kurucusu SpaceX ve Tesla’nın CEO’su ve hem OpenAI hem de Neuralink’in kurucularından biri olan Musk’ın, kitap yazmaya nasıl zaman ayıracağı belli değil.

Ancak bilindiği üzere, Tesla’nın 27 Ocak‘ta yaptığı dördüncü çeyrek kazanç çağrısında konuşan Elon, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Tesla CEO’su olarak kalmayı planladığını ancak “biraz daha boş zaman” sahip olmanın güzel olacağını ifade etti. Bu açıklamalar Elon Musk’ın yazacağı kitap ile alakalı boş zaman yaratma çabası olarak değerlendirilebilir.

Ek olarak şu anda dünyanın en zengin adamı olan Güney Afrika’lı girişimcinin, haftada 85 ila 100 saat çalıştığı ve gecede altı saat uyuduğu biliniyor.

Son olarak Musk’ın yazacağı düşünülen biyografi kitabının, milyarderin iş yolculuğu ile alakalı ilk kitap olmayacağını belirtelim. Öyle ki 2015 yılında gazeteci Ashlee Vance, “Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Fantastik bir Gelecek Arayışı” başlıklı bir kitap yayınlamıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*