En İyi Netflix dizileri hangileri? İşte güncel liste Popüler TV platformu Netflix binlerce dizi ve film sunuyor. Bu nedenle “En iyi Netflix dizileri hangileri…

En İyi Netflix dizileri hangileri? İşte güncel liste
Popüler TV platformu Netflix binlerce dizi ve film sunuyor. Bu nedenle "En iyi Netflix dizileri hangileri...
En İyi Netflix dizileri hangileri? İşte güncel liste Popüler TV platformu Netflix binlerce dizi ve film sunuyor. Bu nedenle "En iyi Netflix dizileri hangileri...

İzlenme rekoru kıran ve şimdiye kadar en fazla izlenen dizi olan The Witcher’ı geçmeyi başaran Bridgerton son zamanların En iyi Netflix dizileri arasına girdi.

Ses getiren ve yoğun ilgi gören dizi şuan için 1 sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Her bir bölüm ortalama bir saatlik bir süreye sahip. Bridgerton, şu anda Netflix’in top 10 listesinde 6. sırada yer alıyor.

Söz konusu dizi için biraz kurgu biraz da gerçek demek yanlış olmaz. Kraliyet ailesinden esinlenen seri, 1813 ve 1827 arası Londra’da geçiyor. İngiliz asillerinin hayatlarına farklı bir açıdan bakılıyor . Romantik türdeki bu dizi dönem özelliklerini kıyafet ve genel konsept olarak gözler önüne seriyor.

Serinin IMDb puanı ise 8,2.

The Witcher dizisi konusu

Netflix’in Bridgerton dizisinden önceki en çok izlenen dizisi ünvanına sahip The Witcher, her bölümü heyecan dolu olan bir Polonya yapımı bir dizi. Fantastik yapımları seviyorsanız bu diziye bir şans vermelisiniz.

En çok izlenen Netflix dizileri listesindeki Witcher‘ın fantastik hikayesinde, yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barışın sona ermesiyle birlikte yeni bir ırklar arası savaş meydana gelir. Zalim suikastçı The Witcher yani Geralt of Rivia, vaadedilen çocuğun doğumunu bekler. Bu çocuk dünyanın tüm dengesini değiştirecek özel bir çocuktur.

Şu an için 1. sezon 8 bölümden oluşan dizinin 2. sezonunun 2021 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Dizinin en kısa bölümünün 47, en uzun bölümünün ise 67 dakikadan oluştuğunu belirtelim.

Dizinin IMDb puanı ise 8,2.

Lupin dizisinin konusu

Lupin sezonunun yayınlanmasının ardından yalnızca 3 hafta geçtiği halde çok ilgi gördü. Güncel Netflix top 10 listesinde 3. sırada olan Lupin, Netflix abonelerinin ilgisini çekmeyi başardı.

En iyi yapımlar arasına giren dizinin konusu varlıklı bir aile yüzünden haksızlığa uğrayan ve babasının intikamını almak için harekete geçen bir adamın planları ve yaşadıkları şeklinde ilerliyor. Suç, drama ve heyecan içeren Fransız yapımı dizi, şimdilik bir sezon 5 bölümden oluşuyor. Her bölüm de ortalama 45-50 dakikalık bir süreye sahip. Dizinin ikinci sezonu, yeni açıklamaya göre 2021 yazında izleyicilere sunulacak.

Lupin’in IMDb puanı ise şimdilik 7,7.

Bir Başkadır dizisi konusu

En iyi Netflix dizileri arasında yerli bir yapım da var. 2020 yılında yayımlanan Bir Başkadır isimli dizi, farklı yaşam tarzlarını ve düşünce yapılarını bir araya getiriyor. Zıt görüşlerin birlikteliğini duygusallık beraberinde izleyebileceğiniz bir dizi olan Bir Başkadır, alışılmış dışı bir konsepte sahip. Dizi bir kadının zaman zaman baygınlık geçirmesi üzerine psikiyatriste başvurmasıyla başlıyor. Meryem psikiyatristin sorduğu sorudan rahatsız olurken, psikiyatrist de Meryem’de olan bir durumdan rahatsız oluyor. İlk olarak bu noktada başlayan farklı düşünce ve yaşam tarzlarının çatışması durumunu dizinin devamındaki bölümlerde de yer yer görmek mümkün. Dizi şimdilik bir sezondan oluşuyor. Sezonda toplamda 8 bölüm yer alıyor. Her bir bölüm 40-60 dakikalık sürelerden oluşuyor.

Başrolde Öykü Karayel’in yer aldığı dizinin IMDb puanı şimdilik 8,6.

The Qeens Gambit dizisinin konusu

Netflix’in mini dizilerinden biri olan The Qeens Gambit, adından sıkça bahsettirmeyi başarmış yapımlardan biri. Dizi 9 yaşında yetimhaneye verilen Beth karakterinin burada santranç becerisi geliştirmesi ile başlıyor. Ana karakter Beth, bir yandan da yetimhanede kalan çocuklara verilen yeşil sakinleştiriciler ile mücadele etmeye çalışmaktadır.

Yukarıda da belirtildiği gibi The Qeens Gambit mini bir dizi ve yalnızca bir sezondan oluşuyor. Bu bir sezonda ise ortalama bir saatlik sürelerden oluşan bölümler yer alıyor. IMDb puanı ise 8,6 gibi yüksek bir değere sahip. Santranç konseptli mini dram dizisinin 14 dakikalık kamera arkası görüntülerine de Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

The 100 dizisinin konusu

The 100, 2018 yapımı bir bilim kurgu dizisi. Nükleer bir felaketin dünyayı yok edişinden bir asır sonra, 100 uzay istasyonu sakini gezegende yaşanıp yaşanamayacağının öğrenilebilmesi için dünyaya gönderilirler. Planlar, stratejiler ve görevlerle dolu The 100, 5 sezondan oluşan uzun soluklu bir dizi. Dizinin iki ve üçüncü sezonu 16 bölümden oluşurken, geriye kalan üç sezon 13 bölümden oluşuyor. Her bir bölüm ortalama 40 dakikadan oluşuyor. Uzun soluklu dizileri seviyorsanız ve bilim kurgu türüne ilgiliyseniz listenize eklemeniz gereken dizilerden biri olduğunu belirtelim.

The 100’ın IMDb değeri 7,6.

Vis a Vis dizisinin konusu

Vis a Vis, aşık olan bir kadının, aşık olduğu kişiye olan bağlılığı sonucu kendisini bambaşka bir hayatta bulmasını konu alıyor. Sıradan bir hayat süren Macerena Ferreiro’nun patronuna aşık olması, genç kadının hayatını alt üst eder. Aşık olduğu kişi yani patronu tarafından zimmetine, yüklü miktarda para geçirilen kadın yakalanarak 7 yıl hapis cezası alır.

Zorlu hapishane koşullarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir. Aksiyon ve suç içerikli dizileri seviyorsanız Vis a Vis sizin için doğru bir tercih olacak. İspanya yapımı gerilim dizisi 5 sezondan oluşuyor. Sezonlar 8-15 bölümden oluşuyor. Her bir bölüm ise ortalama bir saatten oluşuyor.

Vis a Vis 8,2’lik IMDb puanına sahip.

Netflix kullanıcı iseniz sizin favori diziniz hangisi? Yorumlarda en çok izlenen Netflix dizileri ve beğendiklerinizi yazabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*