En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın Popüler sosyal medya platformu Instagram’da birçok filtre bulunuyor. Peki hangisini kullanmalı? En popüler…

En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın
Popüler sosyal medya platformu Instagram'da birçok filtre bulunuyor. Peki hangisini kullanmalı? En popüler...
En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın Popüler sosyal medya platformu Instagram'da birçok filtre bulunuyor. Peki hangisini kullanmalı? En popüler...

Instagram’da kullanıcılar paylaşımlarını çeşitli filtreleri kullanarak yapıyor. Bu filtrelerin hangisinin daha çok kullanıldığından bahsetmeden, birçok paylaşımın da filtresiz yapıldığını belirtmek gerekir. Kullanıcıların çoğu, paylaşımlarında filtre tercih etmiyor.

Filtre tercih eden kullanıcılara göre ise en iyilerden biri olan, başka bir deyişle en popüler Instagram filtreleri arasında yer alan ‘Clarendon’ oldu. Clarendon; doygunluğu ve kontrastı artıran, görseli soğuk renklere dönüştüren bir filtre. Aynı zamanda bu filtre, ‘sefie’ fotoğraflarda cildin doğal görünmesini de sağlıyor.

Valencia: Sıcak tonlar için en çok tercih edilen filtre

Instagram kullanıcıları tarafından beğenilen filtreler arasında ‘Valencia’ da yer alıyor. Bu filtre ise Clarendon’ın tersine daha sıcak tonlarda bir görüntü ortaya çıkarıyor. Sarı tonun öne çıkarıldığı filtreyle ‘gece lambası’ etkisinin hissedildiği de söylenebilir.

Gingham: En popüler Instagram filtreleri arasındaki ‘Vintage’ etki

Instagram kullanıcılarının favorilerinden Gingham ise günümüzde sıkça kullanılan ‘Vintage’ (nostaljik) etkisini veriyor. Bu filtre ile fotoğraf doygunluğu azalır, hafif kirli veya puslu denebilecek bir görüntü ortaya çıkar.

Juno: Yüksek kontrastlı görseller

Fotoğraflara canlılık Juno filtresi de birçok Instagram kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Filtrenin etkisiyle özellikle kırmızı ve sarı renkler yoğunluk kazanır ve öne çıkar. Aynı zamanda Juno’nun kontrast değerinin de yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Ludwig: Portre ve mimari görselleri için kullanıcıların favorisi

Sosyal medyadaki kişilere göre en iyi Instagram filtreleri arasında Ludwig de yer alıyor. Daha çok portre, geometrik şekil ve mimari fotoğraflarında kullanılan filtre; sarı, mavi ve yeşil tonlarındaki renkler için parlaklık ile doygunluğu azaltırken, kırmızı rengi öne çıkarır.

Aden: Retro ve yumuşak görseller

Yumuşak, retro ve pastel görünüm sağlayan Aden, Instagram kullanıcıları tarafından beğeni görüyor. Bu görünüm bazı kişiler tarafından ‘soluk’ olarak tanımlandığı da oluyor.

X-Pro II

2010’lu yılların başında, pek de iyi kamera performansı olmayan telefonlarla çekilen fotoğrafları düzeltmek için tasarlanan filtre, bugün hala en popüler Instagram filtreleri arasında yer alıyor.

Moon: Siyah beyaz görseller için en popüler filtre

Instagram kullanıcılarının favorileri arasında siyah beyaz görünüm sağlayan Moon filtresi de yer alıyor. Bu filtre, daha çok nostaljik hisler vermesi istenen görsellerde kullanılıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*