Facebook iPhone kullanıcılarının oturumunu kapatıyor Cuma gecesi itibariyle hemen hemen tüm iPhone kullanıcıları Facebook hesabına erişimini kaybetti. Herhangi…

Facebook iPhone kullanıcılarının oturumunu kapatıyor
Cuma gecesi itibariyle hemen hemen tüm iPhone kullanıcıları Facebook hesabına erişimini kaybetti. Herhangi...
Facebook iPhone kullanıcılarının oturumunu kapatıyor Cuma gecesi itibariyle hemen hemen tüm iPhone kullanıcıları Facebook hesabına erişimini kaybetti. Herhangi...

Facebook, iPhone kullanıcılarının açıklanamayacak şekilde oturumunu kapatıyor. iPhone sahipleri, sosyal medya ağının neden hesaplarını kapattığını, Twitter‘da başlattıkları trend konu neticesinde anlamaya çalışıyor.

Konuya dair sosyal medya uygulamasına, iOS aracılığıyla erişen herkesin tekrar giriş yapması gerektiği ve iki faktörlü kimlik doğrulmasını kullanan birçok kişinin yeniden bağlanmakta sorun yaşadığı görülüyor.

Olay ile alakalı yapılan paylaşımlara göre, iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmiş olan birçok kişi sonunda tekrar oturum açabildi. Ancak SMS kodlarının gönderilmesi çok yavaştı ve bazıları yeniden erişim kazanmak için kimliklerinin resimlerini yüklemek zorunda kaldı.

Yaşanılan problem ile alakalı bir Facebook sözcüsü Engadget‘e şu açıklamayı yaptı; “Bazı kişilerin şu anda Facebook’a erişimde sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz. Kullanıcıların Facebook hesaplarına erişmek için tekrar giriş yapmak zorunda kaldığı raporlarını araştırıyoruz. Bunun bir yapılandırma değişikliğinden kaynaklandığına inanıyoruz ve işleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çabalıyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*