Facebook’tan Instagram filtreleri için Spark AR kursu Facebook, bir süredir içerik üreticilerine sunduğu Spark AR için kurs açtı. Böylece artırılmış gerçeklik…

Facebook’tan Instagram filtreleri için Spark AR kursu
Facebook, bir süredir içerik üreticilerine sunduğu Spark AR için kurs açtı. Böylece artırılmış gerçeklik...
Facebook’tan Instagram filtreleri için Spark AR kursu Facebook, bir süredir içerik üreticilerine sunduğu Spark AR için kurs açtı. Böylece artırılmış gerçeklik...

Instagram filtreleri oluşturmak isteyen içerik üreticileri için Facebook Spark AR programı bir süredir kullanılıyordu. Öncelikle içerik üreticileri için açılan Spark platformu, reklamlarda ve içeriklerde kullanılmak üzere, içerik üreticilere artırılmış gerçeklik temelli filtrelere oluşturma imkanı veriyordu.

Daha sonradan tüm kullanıcılara açılan ve indirme imkanı tanınan program, çoğu kullanıcı için hatta içerik üreticileri için de karmaşık gelebiliyor. Her ne kadar YouTube üzerinde Spark  hakkında videolar bulunsa da, Facebook Spark için 7 saat süreli ücretsiz bir kurs açmış durumda.

Bu bağlantı üzerinden kurs sayfasına gidebilir ve Facebook profilinizle kayıt olabilirsiniz. Ancak kursun ingilizce olduğunu da eklemek gerekiyor. Kurs üç aşamadan oluşuyor. İlk kurs 1 saat 9 dakika uzunluğunda ve Spark AR ile ilgili temel bilgiler anlatılıyor.

Spark AR ile Instagram filtreleri nasıl yapılır? ” sorusunun yanıtı ise 3,9 saat uzunluğunda olan ikinci kursta verilmiş. Bu bölümde, Spark AR programının özellikleri ve nasıl kullanılacağı detaylı bir şekilde anlatılıyor. AR efektleri hakkında son bilgiler ise 50 dakika uzunluğunda üçüncü bölümde anlatılıyor.

Facebook artırılmış gerçeklik programı Spark‘ı daha önce denediniz mi?  Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*