Galaxy Watch 3’ün EKG özelliği 31 yeni ülkeye geliyor Android tarafın sevilen akıllı saatleri arasında yerini alan Galaxy Watch 3 modeli, kısa süre önce çok…

Galaxy Watch 3'ün EKG özelliği 31 yeni ülkeye geliyor
Android tarafın sevilen akıllı saatleri arasında yerini alan Galaxy Watch 3 modeli, kısa süre önce çok...
Galaxy Watch 3'ün EKG özelliği 31 yeni ülkeye geliyor Android tarafın sevilen akıllı saatleri arasında yerini alan Galaxy Watch 3 modeli, kısa süre önce çok...

Akıllı cihazlarda yer alan bazı özellikler her bölge ve ülke için sunulmayabiliyor. Örneğin pek çok ülkede aktif bir şekilde kullanılabilen NFC özelliği Türkiye’de kullanılmıyor. Bunun gibi bazı özellikler de sınırlı olarak bazı bölgelere sunuluyor. Samsung ilk etapta Galaxy Watch 3’ün EKG özelliğini daha az ülkede sunuyordu. Şimdi ise bu özellik yeni kullanıcılarının hizmetine giriyor.

EKG özelliğinin geldiği ülkelerin tam listesi:

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere. Özelliği bu ülkelere ek olarak Şili, Endonezya ve Birleşik Arap Emirlikleri için yakında gelmesi bekleniyor.

Kullanıcıların EKG ya da kan basıncı ölçümü yapabilmek için Samsung Health Monitor uygulamasını indirmesi gerekiyor. Samsung 4 Şubat’tan itibaren yayımlayacağı bir güncelleme ile özelliğin kullanıcılarla buluşmasını sağlayacak. Şirket, ülkeye veya operatöre göre bu özelliğin gelme süresinin değişebileceğini söylüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*