Gmail, masaüstünde yeni simgeler test ediyor Gmail, Android ve iOS uygulamarında var olan simgeleri masaüstü sürümünde test ediyor. Bazı kullanıcılar…

Gmail, masaüstünde yeni simgeler test ediyor
Gmail, Android ve iOS uygulamarında var olan simgeleri masaüstü sürümünde test ediyor. Bazı kullanıcılar...
Gmail, masaüstünde yeni simgeler test ediyor Gmail, Android ve iOS uygulamarında var olan simgeleri masaüstü sürümünde test ediyor. Bazı kullanıcılar...

Tamamen doldurulmuş gri simgelerden ziyade, anahat tasarımına sahip yeni simgeler, Android Police’in bildirdiğine göre mobil ve masaüstü Gmail deneyimini birbirine daha yakından bağlamayı amaç ediniyor.

İlk bakışta fark edilmeyen yeni simge tasarımları, ince görünümlü yapısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca İşlevsellik olarak herhangi bir değişikliğe uğramayan Gmail, yeni simgeler sayesinde mobil ve masaüstü arayüzlerinin görünümü ve hissi arasında biraz daha fazla uyum sağlıyor.

Henüz yaygın olarak kullanıcılarda görünmeyen yeni simgelerin, yavaş bir şekilde tüm kullanıcılara ulaşacağı düşünülüyor. Ayrıca yenilenen simgelerin, seçilen kullanıcılar için başka bir A/B testi olması da ihtimaller arasında.

Gmail’i mobil sürümü ile daha uyumlu hale getirmeyi amaçlayan yeni masaüstü simgeleri için düşünüyorsunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*