Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor Google Meet, kullanıcıların ses ve video kalitesini önizlemesi için “yeşil oda” adındaki yeni özelliğini…

Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor Google Meet, kullanıcıların ses ve video kalitesini önizlemesi için "yeşil oda" adındaki yeni özelliğini...
Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor Google Meet, kullanıcıların ses ve video kalitesini önizlemesi için "yeşil oda" adındaki yeni özelliğini...

Bir toplantıya girmeden önce görüntü ve sesinizin düzgün çalıştığından emin olmanızı sağlayacak yeni özellik, daha verimli ve sürdürülebilir bir görüşme deneyimi vaat ediyor.

Hali hazırda “Katılmaya hazır mısınız?” penceresinde, karşı tarafın görmesini istemediğiniz herhangi bir şey olup olmadığını kontrol etmenizi sağlayan Google Meet önizleme penceresi, yeni özelliği ile birlikte önizleme penceresini daha da kapsamlı hale getirerek, kullancıların beğenisini kazanmaya devam ediyor.

 

Google Meet üzerinden artık bir toplantıya katılırken “yeşil oda” özelliği sayesinde çevre aygıtlarınızın ve ağınızın içeri girmeden önce düzgün çalıştığını onaylamak için önizleme penceresinde yer alan “sesinizi ve videonuzu kontrol edin” düğmesine tıklamanız yeterli.

Ek olarak Google yeni özelliğin düşük ses kalitesi, yüksek arka plan gürültüsü, sessiz mikrofonlar ve eksik hoparlör veya kulaklık bağlantısı gibi sorunları tespit edebileceğini de belirtiyor.

 

Ayrıca yeni özelliğin bir sorun tespit etmesi halinde, bu durumu sorun giderme ipuçları adı altında bir uyarı mesajı ile gösterdiğini de belirtelim. Aynı zamanda harici cihazların takılı olması halinde, “yeşil odanın” içinde kullanmak istediğiniz mikrofonu, hoparlörü ve kamerayı da seçebileceksiniz.

Şu anda Google Workspace ve G Suite kullanıcılarına sunulmaya başlanan yeni özelliğin, önümüzdeki 15 gün içerisinde herkes tarafından erişilebilir olması bekleniyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*