Honor, Google destekli yeni seri üzerinde çalışıyor 2019 yılının ortasından beri ABD-Çin ticaret savaşı ile uğraşan Huawei, alt markalarından Honor’u resmen…

Honor, Google destekli yeni seri üzerinde çalışıyor
2019 yılının ortasından beri ABD-Çin ticaret savaşı ile uğraşan Huawei, alt markalarından Honor'u resmen...
Honor, Google destekli yeni seri üzerinde çalışıyor 2019 yılının ortasından beri ABD-Çin ticaret savaşı ile uğraşan Huawei, alt markalarından Honor'u resmen...

Rus gazetesi olan Kommersant‘a göre, Huawei ile bağlantısı sona eren ve ABD merkezli şirketlerle ticaret yapmasının önü açılan Honor, Google hizmetlerini çalıştıran yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor.

Şirket yetkililerinden biri, Huawei’den ayrılmanın AppGallery’nin mevcut Honor telefonlarında kullanılabileceği anlamına geldiğini belirtti. Yeni cihazların ise HMS kullanmayacağını açıkladı. Honor şimdiye kadar, 18 aydan fazla bir süredir Google servisleri olmayan telefonları piyasaya sürüyor. Kommersant’ın 2020 için en büyük ikinci akıllı telefon şirketi olduğunu açıkladığı Honor, Avrupa ve Rusya gibi pazarlardaki satışları da bu yüzden ciddi zarar gördü.

Honor’ın tanıtılması beklenen en yakın telefonu V40 serisi olacak; ancak, bu telefonlar Huawei bünyesindeyken geliştirildiği için muhtemelen Huawei Mobile Services ile piyasaya sürülecek. Google servisleri, büyük olasılıkla Honor X11 ve Honor 40 modelleri ile gelecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*