Honor telefonlar için Google açıklaması geldi Huawei’nin alt markası olmaktan çıkarak bağımsız bir markaya dönüşen Honor için sevindirici haberler…

Honor telefonlar için Google açıklaması geldi
Huawei'nin alt markası olmaktan çıkarak bağımsız bir markaya dönüşen Honor için sevindirici haberler...
Honor telefonlar için Google açıklaması geldi Huawei'nin alt markası olmaktan çıkarak bağımsız bir markaya dönüşen Honor için sevindirici haberler...

Trump tarafından verilenen kararlar doğrultusunda ABD tarafından Huawei’ye uygulanan ambargo devam ediyor. Bu nedenle Huawei’nin ve alt markalarının yeni telefonlarında halen Google servisleri yer almıyor.

Honor CEO’su George Zhao yeni dönemin nasıl olacağı, daha doğrusu Google servislerinin geri gelip gelmeyeceği sorusunu yanıtladı. Google ile tekrar ortaklık için herhangi bir engelin kalmadığını belirten Zhao kullanıcıları sevindirdi.

Hali hazırda görüşmelerin başladığı iddia edilirken Intel, AMD, Qualcomm ve MediaTek ile ortaklıklara imza atılacağı geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Honor V40’ın Google uygulamaları yüklü halde global pazarda satışa sunulup sunulamayacağı ise halen bilinmezliğini koruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*