Kabus gibi yıl 2020’nin oyunu çıktı Felaketlerle geçen 2020 yılındaki olayların absürt şekilde yer aldığı ‘2020 Game’ çıktı. Oyunda koronavirüsten…

Kabus gibi yıl 2020’nin oyunu çıktı
Felaketlerle geçen 2020 yılındaki olayların absürt şekilde yer aldığı '2020 Game' çıktı. Oyunda koronavirüsten...
Kabus gibi yıl 2020’nin oyunu çıktı Felaketlerle geçen 2020 yılındaki olayların absürt şekilde yer aldığı '2020 Game' çıktı. Oyunda koronavirüsten...

Oyuna 2019 yılında güzel bir günde başlıyorsunuz. Klavyenizin tuşlarıyla engellerden kaçıp ilerliyorsunuz. 2020 yılına girdiğinizde ise önce orman yangınından bir koalayı kurtarıyorsunuz. İlerledikçe; koronavirüsten kaçıyor, karantinada vakit geçiriyor, aşı olup virüsleri öldürebiliyorsunuz.

Oyunda, 2020 yılında hayatımıza giren birçok olaya da yer verilmiş. İlerledikçe TikTok akımlarından, Trump-Biden yarışından, tuvalet kağıdı meydan okumalarından, 5G teknolojisinin yaydığı virüslerden ve çok daha fazlasından detaylar görebiliyorsunuz.

Eğer oyunda ilerleyip 2020 yılını bitirebilirseniz, 2021 yılında başımıza gelebilecek bazı ayrıntıları absürt bir şekilde görebiliyorsunuz. En sonda ise oyunun yapımcı yapımcısı Max Harkavy, bu oyunu 6 ay boyunca tek başına geliştirdiğini ve bunun geliştirdiği ilk oyun olduğunu belirten bir mesajla oyunu sonlandırıyor.

Zorlu geçen bu yılda yaşadıklarımızı trajikomik şekilde bize hatırlatan ve eğlendiren bu oyunu oynayabilmek için tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*