Korgeneral Osman Erbaş helikopter kazasında şehit oldu

Korgeneral Osman Erbaş helikopter kazasında şehit oldu
Korgeneral Osman Erbaş helikopter kazasında şehit oldu

Alınan bilgiye göre, bugün Bingöl’den 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopter Bitlis Tatvan sınırlarında düştü.

Helikopterde bulunan 9 askeri personel şehit oldu, 4’ü ise yaralandı.

Şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.

TÜRK ASKERİ VATANDAŞINA KURŞUN SIKMAZ

Erbaş tümgeneral rütbesiyle 2016 yılında 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı olarak görev yapıyordu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis Aytekin Kuru ve Sevda Güngör ile Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine için Adana’da Sabancı Merkez Camii’ndeki cenaze törenine katılan Osman Erbaş, “Türk askeri katil olmaz. Katil Türk askeri değildir. Onlar Türk askeri değil katiller” diyerek bağırmıştı. Şehit ailelerine sarılıp “Ağlamayın” diyerek teselli eden Erbaş, “Türk askeri vatandaşını öldürmez vatandaşına kurşun sıkmaz” demişti. Erbaş’ın, 3 şehidin ailesine sarılıp teselli etmesi sırasında duygulu anlar yaşanmıştı.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Askeri helikopter düştü: Şehit sayısı 10'a yükseldiSon dakika… Askeri helikopter düştü: Şehit sayısı 10’a yükseldiİlginizi Çekebilir'Muhsin Yazıcıoğlu kazasına çok benziyor'‘Muhsin Yazıcıoğlu kazasına çok benziyor’İlginizi Çekebilir10 şehidimiz için başsağlığı mesajları10 şehidimiz için başsağlığı mesajları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*