LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği

LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği
LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği

Kullanıcıların beğenisine sunulmak amacıyla geliştirilen özellik temelde paylaşılan gönderilere ‘kimin yorum yapıp yapamayacağını’ seçme özgürlüğü tanıyor. Popüler iş platformu yıllar içinde hem Instagram’ın hem de Twitter’ın bazı özelliklerini kazanmaya başlamıştı. Milyonlarca kişiye seslenen sosyal medya ağlarının sevilen özelliklerini bünyesine ekleyen Linkedln bu noktada atmış olduğu adımla hiç de şaşırtmıyor.

Linkedln temelde her kullanıcıya paylaştıkları gönderiler üzerinde istedikleri gibi etkileşimlerini yönetebilecekleri bir alan sunmak istiyor. Bazı kullanıcılar yaptıkları paylaşımlarda yalnızca belirli bir kitleyi hedefliyor olabilir ve bu kitle dışındakilerin yorum yapmamasını engellemek isteyebilir.

Gönderilere yorum yapma bölümünde üç seçenek bulunuyor. Burada ise karşınıza herkes yorum yapabilir, sadece bağlantılar yorum yapabilir ve hiç kimse yorum yapamaz gibi seçenekler bulunuyor.

Bu yeni özelliğe ek olarak gelen  paylaşılan gönderinin kimler tarafından görüleceği seçilebiliyor. Bunlar arasında yalnızca bağlantılar, açtığınız bir grup varsa sadece grup üyelerinin görmesi veya bir etkinlik üzerine gönderi atmışsanız etkinliğe katılacak kişilerin görmesi gibi gönderileri kısıtlayabiliyorsunuz.

Linkedln, yeni kontroller ve özellikler getirmeye ilerleyen günlerde devam edecek, ancak kullanıcılar tarafından nasıl tepkiler ile karşılaşacak? Göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*