Matrix 4 filminin adı Instagram’da sızdırıldı Matrix 4 filmi çekimleri, koronavirüs önlemleri nedeniyle aksaklığa uğramış olsa da, çekimlere Ağustos…

Matrix 4 filminin adı Instagram'da sızdırıldı
Matrix 4 filmi çekimleri, koronavirüs önlemleri nedeniyle aksaklığa uğramış olsa da, çekimlere Ağustos...
Matrix 4 filminin adı Instagram'da sızdırıldı Matrix 4 filmi çekimleri, koronavirüs önlemleri nedeniyle aksaklığa uğramış olsa da, çekimlere Ağustos...

Matrix 4 filmi setinde çalışan bir makyözün, Wachowski kardeşlerin gönderdiği hediye bir ceketin iç astarını paylaşmasıyla yeni filmin adı ortaya çıktı. Ancak filmin adını ortaya çıkaran ise bu ceketle birlikte gönderilen ve Wachowski kardeşlerin teşekkür mesajını içeren hediye kartı oldu.

Bu teşekkür kısmının altında ise Matrix Resurrection adlandırması dikkat çekiyor. Diriliş olarak dilimize çevrilen bu adlandırma, aslında serinin hayranları için pek de sürpriz değil. Ancak henüz bu isimlendirme teyit edilmiş değil. Paylaşımı yapan hesap ise Instagram gönderisini silmiş olmasına karşın, Reddit kullanıcıları göderinin ekran görüntüsünü alabildi.

Matrix 4 filmi Resurrection ve konusu

Öncelikle uyaralım, Matrix serisini izlemediyseniz, haberin kalan kısmı sürprizi bozabilir. Matrix 3 filminin sonunda Neo karakterinin seçilmiş kişi gerçeğini öğrenmesi ve sistemin mimarına karşı direnmesi Zion kentininin de sonunu getiriyordu.

Buna karşın Keanu Reeves’in oynadığı Neo karakteri, sevdiği kadın Trinity ile Zion arasında seçim yapmak zorunda kalmıştı.

Seçimini Zion’dan yana kullanan ve kendisini sisteme bağışlayan Neo’ya ne olduğu ve Matrix sonrası insanlığın nasıl bir dünyayla karşı karşıya kaldığı seyircilerin kafasında soru işareti olarak kaldı.

Matrix 4 Resurrection filminde, filminde isminden hareketle Noe karakterinin yeniden dirilmesiyle karşı karşıya kalabiliriz. Yine Trinity karakterinin de filmde yer alması da bu dirilme vurgusunu ortaya koyuyor.

Son olarak 22 Aralık 2021 tarihinde sinemalara geleceği açıklanan Matrix 4, şimdiden bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri haline geldi.

Matrix 4 filmi adı sizce nasıl olmuş? Sizce yeni Matrix filminde nasıl bir konu işlenecek? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*