Mobil cihazlar için Google arama yeniden tasarlanıyor Google tarafından Cuma günü yayınlanan bir blog gönderisine göre arama sonuçlarının mobil cihazlardaki…

Mobil cihazlar için Google arama yeniden tasarlanıyor
Google tarafından Cuma günü yayınlanan bir blog gönderisine göre arama sonuçlarının mobil cihazlardaki...
Mobil cihazlar için Google arama yeniden tasarlanıyor Google tarafından Cuma günü yayınlanan bir blog gönderisine göre arama sonuçlarının mobil cihazlardaki...

Google tarafından Cuma günü yayınlanan bir blog gönderisine göre arama sonuçlarının mobil cihazlardaki görünümü değişecek. Yeniden tasarımı yöneten Aileen Cheng, yayınlanan blog gönderisinde konuyu şu şekilde açıklıyor; “İnsanların aradıklarını daha hızlı ve daha kolay bulabilmeleri için biraz basitleştirmek adına geri bir adım atmak istedik”

Yeniden tasarım daha hızlı taramayı mümkün kılmayı amaçlıyor. Ayrıca yeni tasarımda daha büyük ve daha kalın metinlerin yanı sıra daha fazla Google yazı tipine sahip metin göreceğiz. Ek olarak kısmen azaltılmış gölgeler sayesinde, arama sonuçları ekranınızın genişliğini daha fazla kaplayacak. Yeniden tasarım ile ilgili teknoloji devi ayrıca, dikkat dağıtmadan önemli bilgileri vurgulamaya yardımcı olmak için renklerin “daha bilinçli olarak” kullanılacağını ifade ediyor.

Test edilen yeni tasarımdan edilen çıktılara göre, sayfanın üst kısmında daha fazla bilgi yer alıyor ve bazı görsel karmaşa azaltıyor. Bu durumun, aranılan şeyi bulmak için kullanıcıyı çok fazla aşağı kaydırmaya zorlamadan sonuçların ayrıştırılmasını kolaylaştıracağı düşünülüyor. Google, yenilenen tasarımın önümüzdeki günlerde kullanılabilir olacağını ifade ediyor.

Google’ın arama sonuçlarını basitleştirmeyi amaçlayan tasarımsal değişikliğini siz nasıl buldunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*