Mobilde Chrome’a QR kod özelliği geldi Chrome 84’ten beri yer alan özellik, yeni güncelleme ile birlikte herkese açılmaya başladı. Buna göre…

Mobilde Chrome'a QR kod özelliği geldi
Chrome 84’ten beri yer alan özellik, yeni güncelleme ile birlikte herkese açılmaya başladı. Buna göre...
Mobilde Chrome'a QR kod özelliği geldi Chrome 84’ten beri yer alan özellik, yeni güncelleme ile birlikte herkese açılmaya başladı. Buna göre...

Google, özellikle mobil internet kullanımının artması ile birlikte, Chrome masaüstü tarayıcı üzerinde de bir dizi yenilikler yapmaya başladı.

Özellikle bilgisayarda gördüğünüz bir bağlantıyı telefonunuza göndermek için uğraşmak yerine, artık çok daha pratik bir şekilde bu linklere ulaşmanız mümkün olacak.

Chrome 88 güncellemesi ile birlikte gelen bu QR Kod üreticisi özelliği ile birlikte bir fotoğrafın ya da sayfanın linkini QR kod olarak üretmeniz mümkün olacak. Fare ile resme sağ tıklayıp açtığınız menüde bağlantıyı farklı sekmede ya da pencerede açma seçeneklerinin altında bu resim için QR kodu oluştur seçeneği görülüyor.

Yine adres çubuğunda  sağ tarafta çerçeveli bir kare kod simgesi beliriyor. Bu simgeye bastığınızda ise bu linkin QR kodunu üretebiliyorsunuz. Bu sayede akıllı telefonunuz üzerinden kare kod uygulamarını çalıştırarak istediğiniz fotoğrafı görüntülemek, istediğiniz linke bir yere kopyalamadan ulaşmak mümkün hale geliyor.

Daha önce bu özelliği açmak için Flags üzerinden bu özelliği etkinleştirmeniz gerekiyordu. Eğer bu özellik henüz Chrome tarayıcınıza gelmediyse, adres çubuğuna: chrome://flags/#sharing-qr-code-generator yazarak etkin hale getirebilirsiniz.

Chrome 88 güncellemesi ile birlikte gelen QR kod üretme özelliği sizce nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*