MSI’dan dokuz yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı MSI tarafından CES 2021’de tanıtılan oyuncu dizüstü bilgisayar modelleri sonunda karşımıza çıktı. Donanımsal…

MSI'dan dokuz yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı
MSI tarafından CES 2021’de tanıtılan oyuncu dizüstü bilgisayar modelleri sonunda karşımıza çıktı. Donanımsal...
MSI'dan dokuz yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı MSI tarafından CES 2021’de tanıtılan oyuncu dizüstü bilgisayar modelleri sonunda karşımıza çıktı. Donanımsal...

MSI’ın 35. yılına özel olarak geliştirdiği MSI GE76 Raider & Dragon Edition Tiamat, özel bir tasarıma sahip. Tiamat ilk olarak MSI sanal etkinliği olan MSIology ile karşımıza çıktı. Model adını Babil mitolojisinde tüm tanrıların anası olarak görülen Ejderha Tiamat’tan adını alan model, özel bir ejderha kabartmasına sahip.

GE76 Raider & Dragon Edition Tiamat özellikleri

İşlemci tarafında Intel 10. nesil Core i9-10980HK ile gelen dizüstü bilgisayar, 17,3 inç ekran büyüklüğüne sahip. Modelin UHD ve FHD olmak üzere iki ayrı çözünürlük seçeneği bulunuyor. Tiamat, RAM olarak ise DDR4 teknolojisine sahip 64 GB RAM ile donatılmış durumda.

Grafik kartı olarak ise GeForce RTX 3080 ve RTX 3070 modelleri bu üst seviye işlemciye eşlik ediyor. Bu yeni grafik kartları 2. nesil RTX mimarisi olan Ampere sayesinde daha yüksek performans değerleri sunuyor.

 

MSI, Intel ve Nvidia ile yaptığı işbirliği sayesinde CPU’nun grafik işlemciye tam erişimini sağlayan Resizable Bar teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Bu teknoloji sayesinde FPS değerleri yüzde 5 ile 10 arasında artış gösteriyor.

Wi-Fi 6E standardına sahip olan model, soğutma için de GE serilerinde kullanılan MSI Cooler Boost 5 ile karşımıza çıkıyor. Bu sistemde 6 soğutma borusu ve 2 fan oyuncu dizüstü bilgisayarınızın çok daha stabil bir ısıda çalışmasını ve hızla soğumasını sağlıyor.

Klavye tasarımı ise Steelseries tarafından yapılmış olan MSI GE76,  keskin hatlı tasarımı ve altın renginde detaylarıyla öne çıkıyor.

1 2 3 4

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*