Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu Günümüz çağında özellikle pandeminin de etkisiyle bir çok işimizi mobil uygulamalar üzerinden hallediyoruz…

Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu
Günümüz çağında özellikle pandeminin de etkisiyle bir çok işimizi mobil uygulamalar üzerinden hallediyoruz...
Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu Günümüz çağında özellikle pandeminin de etkisiyle bir çok işimizi mobil uygulamalar üzerinden hallediyoruz...

Sensor Tower‘ın sunduğu verilere göre, Telegram Ocak 2021’de 63 milyondan fazla yükleme ile dünya çapında en çok indirilen oyun dışı uygulama oldu. Bu yükleme önceki yılın aynı ayına göre 3,8 kat artış gösterdi. Telegram’ı indirenlerin en fazla olduğu ülkeler yüzde 24 ile Hindistan; ardından yüzde 10 ile Endonezya oldu.

TikTok, 62 milyona yakın indirilme ile geçen ay dünya çapında en çok yüklenen ikinci oyun dışı uygulama oldu. Bu uygulamayı en fazla indiren ülkeler yüzde 17 ile Çin olurken; ikinci sırada yüzde 10 ile Amerika Birleşik Devletleri izledi. Signal , Facebook ve WhatsApp, Ocak ayı boyunca dünya çapında en çok yüklenen oyun dışı ilk beş uygulama sırasında yerini aldı.

Rapora göre Instagram; Ocak 2021’de en çok indirilen oyun dışı uygulamalar listesinde altıncı sırada yer alırken; onu Zoom, MX TakaTak, Snapchat ve Messenger izliyor.

Sunulan bu rapor 1 Ocak 2021 ile 31 Ocak 2021 arasında; App Store ve Google Play Store için dünya çapında yapılan indirmeleri içeriyor. Ayrıca bu rapor Apple‘ın ve Google‘ın telefonlara önceden yüklediği uygulamaları içermiyor. Yalnızca o ay ilk defa indirilen uygulamalara göre rapor hazırlanıyor.

Türkiye’de ise en çok indirilen mesajlaşma uygulaması BiP oldu

Yerli imkanlarla ve Türk mühendislerince geliştirilen BiP; son gelişmelerden sonra en çok indirilen uygulamalar arasında yerini aldı. Tüm operatör abonelerinin ücretsiz bir şekilde kullanabildiği BiP uygulaması; App Store, Google Play ve AppGallery üzerinden kolayca indirilebiliyor.

BiP üzerinden gönderilen tüm veriler Türkiye’deki veri merkezlerinde güvenle saklanıyor. Ayrıca 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşme özelliği sunan BiP; grup mesajlaşma, kaybolan mesajlar, konum takibi; yerel çıkartmalar ve keşfet bölümüyle bir mesajlaşma uygulamasından daha fazlasını sunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*