Pokemon Go’nun yapımcıları hackerları alt etti Son zamanların önemli oyunlarından Pokemon Go, oyunculara hile satan hack oluşumu Global ++’a karşı …

Pokemon Go'nun yapımcıları hackerları alt etti
Son zamanların önemli oyunlarından Pokemon Go, oyunculara hile satan hack oluşumu Global ++'a karşı ...
Pokemon Go'nun yapımcıları hackerları alt etti Son zamanların önemli oyunlarından Pokemon Go, oyunculara hile satan hack oluşumu Global ++'a karşı ...

Söz konusu Pokemon Go davası 2019 yılında açılmıştı. Açılan davada Niantic, Global ++ isimli hacker grubunun Pokemon Go, Ingress ve Harry Potter: Wizards Unite’ı oynayanlara GPS konumlarını yanıltma ve otomatik yürüme gibi yasa dışı özellikler üreterek sattığını iddia etmişti. Ayrıca Niantic hacker grubunun bu satışlardan yüz binlerce abonelik aldığını ve bu sayede milyonlar kazandığını ifade etmişti.

Polygon’un haberine göre eleştirilerin odağındaki Global ++ ise kendilerine gönderilen durdurma mektuplarını görmezden gelerek karşı dava açmıştı. Daha sonrasında ise firma internet üzerindeki adreslerini karartmıştı.

Firma tarafından davanın sonuçlanmasına yönelik yapılan açıklamaya göre, Global ++‘nın Niantic’in harita verilerine erişerek bunu bir abonelik modeli aracılığıyla satarak süreçten fayda sağladığı belirtildi. Davalı taraf ayrıca telif hakkı ihlali ve Kaliforniya’nın Bilgisayar Verilerine Erişim ve Dolandırıcılık Yasası ihlali de dahil olmak üzere bir dizi yasanın çiğnendiğinin altını çizdi.

Hackerlar, firmaya sadece 5 milyon dolar ödemekle kalmayacak. Aynı zamanda bugüne kadar geliştirdiği bütün sistemleri de durdurması gerekecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*