Realme’nin Galaxy S21 Ultra rakibi şubatta çıkıyor Realme Race serisi, donanım özellikleri bakımında Samsung’un en yeni üyesi Galaxy S21 Ultra’ya rakip…

Realme'nin Galaxy S21 Ultra rakibi şubatta çıkıyor
Realme Race serisi, donanım özellikleri bakımında Samsung'un en yeni üyesi Galaxy S21 Ultra'ya rakip...
Realme'nin Galaxy S21 Ultra rakibi şubatta çıkıyor Realme Race serisi, donanım özellikleri bakımında Samsung'un en yeni üyesi Galaxy S21 Ultra'ya rakip...

Şirketin Başkanı Xu Qi Chase, yeni Realme Race’in “Bahar Şenliği”nden sonra geleceğini, Çin’in sosyal medyası Weibo’dan duyurdu. Çin Yeni Yılı’nın bir başka adı olan Bahar Şenliği bu yıl 12 Şubat‘a denk geliyor.

Realme Race‘in, Samsung tarafından tanıtılan yeni nesil amiral gemisi ile kıyaslanan bir takım özellikleri biliniyor. Ancak tam olarak detaylı teknik özellikleri henüz açıklanmadı.

6.8 inç boyutundaki 160 Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı bilenen Realme Race, 125W hızlı şarj desteği ile gelecek. Öte yandan Snapdragon 888‘den gücünü alacak olan amiral gemisi, bu haliyle bile Galaxy S21 Ultra‘ya karşı göz dağı veriyor.

Teknoloji devi Samsung’un, Realme ile kıyaslanması garip gibi görünse de, bu durum değişimin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Ek olarak Realme, akıllı telefon dünyasında büyümeye devam ediyor. CounterPoint Research‘e göre Çinli üretici, 2019’un başına kadar akıllı telefon pazarında %0 paya sahipti. Şimdi ise bu değer %4 çıktı.

Xiomi dışında, istikrarlı bir büyüme kaydeden Çinli teknoloji markasının, diğer telefon markalarının olmadığı şekilde yavaş yavaş popülerlik kazandığı belirtiliyor. Bu durum Realme’nin büyük Samsung kitlesine sahip olmasa da ivme kazandığını gösteriyor.

Bu sebeple gelecekte Realme ve Samsung‘un akıllı telefonlarının daha yakın karşılaştırılacağı düşünülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*