Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı Ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat, pandemi döneminde günlük 265 milyondan fazla kullanıcı sayısına…

Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı
Ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat, pandemi döneminde günlük 265 milyondan fazla kullanıcı sayısına...
Snapchat 2.5 milyar dolarlık kazanç ile rekor kırdı Ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat, pandemi döneminde günlük 265 milyondan fazla kullanıcı sayısına...

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın ikinci yarısı Covid-19 salgını tavan yapmıştı. Bu dönemde çoğu sosyal medya platformu çeşitli yardım kampanyaları düzenleyerek Covid-19 yardım kuruluşlarına yardımda bulunmuştu. Snapchat’te da bu yardım kampanyaları düzenleyen sosyal medya platformlarının başında geliyordu. Uygulama, Covid-19 yardım kuruluşlarına bağışta bulunmak ve salgın hakkında farkındalık yaratmak için yeni filtreler, efektler ve çeşitli lensler eklemişti.

Snapchat uygulamasının özellikle Hindistan’daki kullanıcı sayısının artması oldukça dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Çinli teknoloji devi OnePlus, Hindistan’da geçtiğimiz yıl yapılan Diwali festivali için bir çok lens yaratmıştı. Hindistan halkı tarafından oldukça beğenilen bu lensler, Snapchat’te 80 milyonun üzerinde kullanım sayısı almış ve ülkedeki Snapchat kullanım sayısı bir anda 14 milyonun üzerine çıkmıştı.

Bunların yanı sıra pandemi nedeniyle evde kaldığımız bu dönemde meditasyon, ders çalışma veya rahatlamayı kolaylaştıran birçok yeni özellik ve mini uygulamalar getiren Snapchat, geçtiğimiz yıl oldukça akıllı bir strateji uygulayarak kullanıcı sayısını geçen yılın son çeyreğinde %22 arttırmayı başardı.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel yaptığı açıklamada; geçtiğimiz yılın tamamında %46‘lık bir büyüme yakalayarak 2.5 milyar doların üzerinde gelir elde ettiklerini belirtti. Ayrıca 2020 yılının dördüncü çeyreğinde %62‘lik büyüme oranı ve 911 milyon dolarlık gelir ile oldukça başarılı bir yıl geçirdiklerini açıkladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*