Sony Xperia Compact yolda: Telefon sızdırıldı Sony yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Daha önce de Voice tarafından yolda olduğu söylenen…

Sony Xperia Compact yolda: Telefon sızdırıldı
Sony yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Daha önce de Voice tarafından yolda olduğu söylenen...
Sony Xperia Compact yolda: Telefon sızdırıldı Sony yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Daha önce de Voice tarafından yolda olduğu söylenen...

Sony Xperia Compact söylendiği kadarıyla giriş seviyesi bir model olacak. Bu kapsamda ekran, kamera ve işlemcisi gibi özellikleri de giriş seviyesine hitap edecek. AndroidNext tarafından paylaşılan haberde telefonun Snapdragon 480 işlemcisine sahip olacağı ve sade bir tasarımı benimseyeceği aktarılıyor.

Voice ise Sony’nin bu yeni telefonunun yakında çıkacağını aktarıyor. iPhone 12 Mini’den etkilendiği söylenen telefonun, Android tarafta özellikle uygun fiyatıyla dikkat çekmesi bekleniyor. Telefonun 140 x 68.9 x 8.9 mm ölçelerinde, 5.5 inçlik bir ekranla gelmesi bekleniyor. Telefon bu boyutlarına rağmen kalın görünüyor ve köşeli bir tasarımı benimsiyor.

Ekranda çerçeveli bir tasarımı olacağı söylenen telefonun su damlası çentiği ile geleceği ve bu çentiğin de içinde 8 Megapiksellik bir kamerayı barındıracağı belirtiliyor. Telefonda dikey ve sade bir arka kamera kurulumu yer alıyor. İki tane kamerası bulunan telefonun ana kamerası ise 13 Megapiksel. Cihazın sol tarafında ise bir ses düğmesi, kamera düğmesi ve güç düğmesinin içine yerleştirilmiş bir parmak izi sensörü bulunuyor.

Son olarak, telefonun üst kısmında ise kablolu kulaklık hayranlarını memnun edecek 3.5 mm kulaklık girişi yer alıyor. Telefon hakkında elimizdeki bilgiler bu şekilde, ilerleyen günlerde yeni detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*