Taksim Meydanı kapatıldı! Kadınlar 8 Mart için Cihangir’de toplandı

Taksim Meydanı kapatıldı! Kadınlar 8 Mart için Cihangir’de toplandı
Taksim Meydanı kapatıldı! Kadınlar 8 Mart için Cihangir’de toplandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenmesi planlanan etkinlik için eylemciler Taksim’de toplandı. Sabah saatlerinden itibaren Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nin giriş çıkışları güvenlik güçlerince bariyerlerle kapatıldı. Taksim Meydanı’nın çevresine TOMA’lar yerleştirildi.

Eylemciler İstiklal Caddesi’nin ara sokaklarında ve Sıraselviler Caddesi’nde toplanmalarını sürdürüyor. Kapanan sokaklar nedeniyle birçok turistin otellerine ve bazı vatandaşların Cihangir tarafındaki evlerine doğrudan gidemediği görüntülere yansıdı.

KAFTANCIOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Kadınların, örgütlü kadınların korkusu neler yaptırıyor neler…Sabah saatlerinden bu yana kuşatılmış Taksim. Vatandaşı mağdur, trafiği rezil ettiniz iyice. Dünyayı örgütlü kadınlar dönüştürecek ve tek adamlar gidecek” diyerek güvenlik önlemlerine tepki gösterdi.

İlginizi ÇekebilirÜnlülerden 8 Mart Kadınlar Günü paylaşımlarıÜnlülerden 8 Mart Kadınlar Günü paylaşımlarıİlginizi Çekebilirİsimler farklı senaryolar aynı... Kadına şiddet bitmiyor!İsimler farklı senaryolar aynı… Kadına şiddet bitmiyor!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*