Trump destekçisi uygulamanın patronu kovuldu Trump yanlılarının gerçekleştirdiği protestolarda ön plana çıkan sosyal medya uygulaması Parler, olayların…

Trump destekçisi uygulamanın patronu kovuldu
Trump yanlılarının gerçekleştirdiği protestolarda ön plana çıkan sosyal medya uygulaması Parler, olayların...
Trump destekçisi uygulamanın patronu kovuldu Trump yanlılarının gerçekleştirdiği protestolarda ön plana çıkan sosyal medya uygulaması Parler, olayların...

Fox News ve Wall Street Journal tarafından alınan bilgilere göre, Parler CEO’su ve aynı zamanda kurucu ortağı olan John Matze, sosyal medya platformunun büyük bir ölçüde internet ortamından silinmesi nedeniyle şirketin yönetim kurulu tarafından kovulduğunu söyledi. Matze’nin açıklamalarını doğrulayan başka kanıtlar da bulunuyor. Zira LinkedIn profilinde şirketteki görevinin Ocak 2021’de sonlandığı yazmakta.

Sosyal medya platformu Parler, 6 Ocak’taki ABD Kongre Binası’ndaki ayaklanmalardaki oynadığı rolden sonra kendi varlığına son verme girişiminde bulunmuştu. Ancak şirketin şiddet çağrılarının yayılmasını engellemeye yönelik açıklamalarından memnun kalmayan Apple ve Google, uygulamayı mağazalarından kaldırdı. Amazon da şirketin AWS web sitesi barındırma hizmetini sonlandırmaya karar verdi. Parler her ne kadar Amazon’u dava etse de, bir yargıç web sitesinin yeniden hizmete alınma talebini reddetmişti.

Öte yandan sitenin Gab ve 8chan gibi tartışmalı web sitelerini de destekleyen bir kuruluş olan Epik’in barındırma hizmetlerine girerek yeniden yayın hayatına devam etme girişimlerine başladığını belirtelim. Zira firma 17 Ocak’ta yayınladığı mesajında kullanıcılarıyla yakında tekrar karşılaşmayı umduğunu ifade etmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*