Xbox’ta stok sorunu had safhada Xbox Series X ve Series S’in “fazla talep” nedeniyle stok sorunu yaşayacağı düşünülüyor. Microsoft’un…

Xbox'ta stok sorunu had safhada
Xbox Series X ve Series S'in "fazla talep" nedeniyle stok sorunu yaşayacağı düşünülüyor. Microsoft'un...
Xbox'ta stok sorunu had safhada Xbox Series X ve Series S'in "fazla talep" nedeniyle stok sorunu yaşayacağı düşünülüyor. Microsoft'un...

Kasım 2020‘de piyasaya sunulan Xbox‘ın yeni nesil oyun konsollarına olan talep ilk günden itibaren çoğalarak artmaya devam etti. Mevcut pandemi sebebiyle insanların daha çok evde vakit geçirebileceği ürünlere yönelmesi, haliyle oyun konsollarındaki satışı etkiledi.

Bu durum konsol üreticilerine iyi bir geri dönüş sağlasa da üreticiler stok sorunları ile baş başa kaldı. Bu soruna yakından tanıklık Xbox tarafı ise bir dönem daha bu duruma maruz kalacaklarını düşünüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Microsoft finans müdürü Hood, “Oyun oynayan kitlenin Xbox platformuna katılmaya devam etmesini ve Xbox Series X ve S için hala arz nedeniyle kısıtlamanın yaşanacağı önemli bir talep bekliyoruz” diye konuştu.

Ek olarak kazanç görüşmesinde konuşan Microsoft’un CEO’su  Satya Nadella, oyun gelirinin 5 milyar doları aştığını belirtti.

Nadella ayrıca; Xbox Series X ve Series S’nin lansmanı, bir lansman ayında şimdiye kadar satılan en çok cihazla tarihimizdeki en başarılı olanıydı. Oyun geliştiricileri de, bulutumuzun gücünü kullanarak daha fazla oyuncuya ulaşmak ve oyunları ölçeklendirmek için bize döndüklerinden bundan yararlanıyor. İlk kez bu çeyrekte üçüncü taraf oyunlardan elde ettiğimiz gelirde 2 milyar doları aştık.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*