Xiaomi Mi 11, satış rakamıyla yine şaşırttı Xiaomi’nin en yeni amiral gemisi Mi 11, Snapdragon 888 işlemciden gücünü alan dünyadaki ilk telefon …

Xiaomi Mi 11, satış rakamıyla yine şaşırttı
Xiaomi'nin en yeni amiral gemisi Mi 11, Snapdragon 888 işlemciden gücünü alan dünyadaki ilk telefon ...
Xiaomi Mi 11, satış rakamıyla yine şaşırttı Xiaomi'nin en yeni amiral gemisi Mi 11, Snapdragon 888 işlemciden gücünü alan dünyadaki ilk telefon ...

İlk olarak Mi 11 Pro’nun standart modelde olduğu gibi 120 Hz yenileme hızına sahip 2K AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca Mi 11 Pro‘nun standart versiyon ile aynı ekran boyutuna sahip olacağı düşünülüyor.

Aynı zamanda Mi 11 Pro modelinde de standart modelde yer alan Snapdragon 888’in kullanılacağı öngörülüyor. Güçlü işlemcinin yanı sıra Mi 11 Pro’nun 12GB‘a kadar RAM ve 256GB depolama alanı barındıracağı iddia ediliyor.

Ek olarak Xiaomi’nin Mi 11 Pro için 512GB depolama alanıyla birlikte gelen 16GB RAM’e sahip versiyonunu duyurması ihtimali olduğunu da belirtelim.

Ortaya çıkan bir diğer sızıntıya göre, Mi 11 Pro’nun 5000mAh pil kapasitesine sahip olacağı düşünülüyor. Öyle ki Mi 11’in 4600 mAh piline kıyasla bunun önemli bir artış olduğu söylenebilir. Standart versiyona oranla daha hızlı kablolu ve kablosuz şarj destekği birlikte gelmesi bekleniyor.

Ayrıca akıllı telefonun Quick Charge 5 desteğine sahip olmasını  da diğer beklentiler arasında. Tüm bu beklentilere ek olarak, telefonda yer alması muhtemel özelliklerin stereo hoparlörler, standart versiyonda olduğu gibi kalp atış hızı tarayıcısı olarak iki katına çıkması gereken ekran içi parmak izi tarayıcısı, NFC, IR sensörü, Wi-Fi 6 ve hatta Wi-Fi 6E olduğu düşünülüyor.

Mi 11 Pro’nun kamera tarafına baktığımızda ise ortaya atılan iddialara göre Mi 11 Pro’nun dört arka kamerası ve 120x zoom desteğine sahip olması bekleniyor. Kamuoyu tarafından yapılan tahminlere göre Mi 11 Pro’nun Mi 10 Ultra’ya benzer bir kamera yapılandırmasına sahip olacağı düşünülüyor. Bu düşünceye göre ise Pro cihaz, 48MP ana kamera, 120x hibrit zoom getiren periskop lens için OIS’li 48MP kamera, 12MP telefoto kamera ve 20MP ultra geniş kamera anlamına geliyor.

Sonuç olarak Mi 11 Pro‘nun bahar tatilinden sonra açıklanacağına dair iddialar bulunuyor. Bu da bu ayın sonundan önce piyasaya sürülebileceği anlamına geliyor. Tıpkı standart versiyonda olduğu gibi, telefonun küresel bir çıkış yapmadan önce Çin’de tanıtılması bekleniyor.

Son olarak Xiaomi Mi 11‘i daha yakından görmek isterseniz aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*