Yeni KOTOR oyununda EA ve BioWare yok! Yeni bir KOTOR oyunu için kulislerde dolaşan iddialara bir yenisi eklendi. Buna göre serinin yeni oyununu…

Yeni KOTOR oyununda EA ve BioWare yok!
Yeni bir KOTOR oyunu için kulislerde dolaşan iddialara bir yenisi eklendi. Buna göre serinin yeni oyununu...
Yeni KOTOR oyununda EA ve BioWare yok! Yeni bir KOTOR oyunu için kulislerde dolaşan iddialara bir yenisi eklendi. Buna göre serinin yeni oyununu...

Star Wars ismini kullanan oyunların en iyilerinden olduğu kabul edilen KOTOR, benzersiz hikayesi, karakter özelleştirmeleri ve etkili seçimleriyle halen birçok kişi tarafından oynanıyor. VGC’nin Star Wars sızıntılarıyla tanınan Bespin Bulletin’e dayandırdığı habere göreyse, şu anda yeni bir KOTOR oyunu geliştiriliyor. Bulletin oyunun önceki geliştiriciler EA ve Bioware tarafından geliştirilmediğini ifade etti.

Yeni bir KOTOR oyununun haberi her ne kadar başlı başına büyük bir gelişme olsa da, projeyi devam ettiren stüdyonun kim olduğu merak ediliyor. Kısa süre önce Lucasfilm, Star Wars serisi için EA ile sürdürdüğü ortaklığı sonlandırmıştı. Bunun ardından da seriyi diğer geliştiricilere açtığını duyurmuştu.

2003 yılında oyun severlerle buluşan KOTOR serisinin ilk oyununu 2004 yılında  KOTOR 2 Sith Lords takip etmişti. Daha sonra serinin yeni bir oyunu için 2011 yılına kadar beklenmek zorunda kalınmıştı. Star Wars: The Old Republic çıkışıyla serinin hayranlarını tatmin ederken, 2015 yılında da serinin son oyunu Knights of the Fallen Empire çıkışını gerçekleştirmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*